Saturn’s Husk

SATURN'S HUSK

Saturn’s Husk on sludge’Ist doomi mängiv bänd süngest ja hämarast Riiast. Relvaks valjud helid ja laskemoonaks rifid, suudab see neljaliikmeline instrumentaalkollektiiv panna värisema nii maa sinu jalge all kui hinge su sees.

Nende muusika on aeglane, tume ja atmosfääriline. Kohati bläkisena on ambienti elemendid põimitud raskete sludge’iste riffidega – kui need peale mõningast pausi peale tulevad, on see kaunis võimas. Bänd on oma LP-d loonud otsast lõpuni ise. See tähendab, et Saturns’s Husk on kirjutanud, lindistanud, miksinud ja masterdanud siiani mõlemad albumid.

Oma esimese albumiga The Great Malefic (2015) läks bänd natuke teistsugust teed pidi kui tavaliselt. Selle asemel, et välja lasta EP koos portsu esinemistega, lindistasid nad täispikkuses DIY kontsept-albumi. Kogu protsess võttis aega aasta. Nende endi sõnul kõik, mis sai valesti minna, ka läks. Tulemuseks oli aga tõeliselt hea ja raske album, mida kuulates tõusevad ihukarvad püsti. Nende teine DIY LP Marée Noire (2017) on silmatorkavalt kaunilt illustreeritud mereteemaline kontsept-album, mille helikeel liigub rohkem tumeda ambienti radadel. Melanhoolne ja sünge, näitab selle albumi kergelt puhtam heli meile nende moodi doomi teistsugust palet.

Saturn's Husk - Maree Noire (Full Album 2017)