MEIST

MEIST


Skeneraator on Eesti esimene desert fest, kus segunevad suitsune metal, psühhedeelne rock ja käre punk. Festival töötab DIY (do it yourself) põhimõttel ühendades Baltimaade ja Soome mitmekesist raskemuusikamaastikku. Skeneraatoril domineerivad põhjamaiselt tumedamad ja sügavad meloodiad.

Festival sai alguse DIY Punk in Tartu kogukonnast, mis kasvatas end nõnda elujõuliseks, et festivali korraldamine muutus möödapääsmatuks. Ühendades jõud Generaadio ja Vikerruumiga, korraldati 2016. aasta suvel esimene Skeneraator, kus kahel laval sai näha electro-pungist stoner doomini kirevat esinejatevalikut. Nüüdseks on nihkunud Skeneraatori fookus stoner muusikale.

2016. aasta sügisel alustas ka kontserdisari Prophets, mis loodi eesmärgiga edenedada Skeneraatoril kõlanud muusikat aastaringselt. Prophets toob mitu korda aastas kuulajateni bände Eestist ja välismaalt.

Korraldajatena soovime Skeneraatorit hoida võimalikult vaba, intiimse ja DIY-festivalina, kus ranget piiri esinejate ja külastajate vahel ei jookse. DIY ehk do it yourself on meie kandev idee. Hoidume teadlikult sponsoritest – oleme isemajandav ja sõltumatu muusikaüritus. Selle festivali teeb võimalikuks vabatahtlik töö ning siiras soov tuua inimesed kokku ja pakkuda head muusikat. Tulemuseks on reklaamidest ja kaubanduslikust mürast vaba kontsertelamus kaunis looduses.

Skeneraatori kodu on imeilus Ranna puhkebaas, mis asub Peipsi avaral ja liivasel kaldal. Siinne rand on ka koduks Peipsi vanausulistele, kelle ainulaadse kultuuriga on võimalik tutvuda festivalist vaid mõne kilomeetri kaugusel Samovaride ja vanausuliste muuseumis või sõites mööda kohalikke külateid.


Ranna align=

AJALUGU