Lucidvox

LUCIDVOX

Ebamaine, mürarikas, värske, kummaline, žanreid painutav – need on vaid mõned märksõnad, mis Lucidvoxi muusikat kirjeldades meenuvad. Moskvast pärit Alina (laul/flööt), Nadezhda (trummid), Galla (kitarr) ja Anna (bass) mängivad Vene rahvamuusika mõjutustega psühhedeelset rokki, jättes kuulajatesse oma hüpnootiliste laividega sügava jälje.

Lucidvox on välja lasknud kaks täispikka albumit: В движении (2014) ja Моя твоя земля (2016).

Kui viimasel on äratuntavam psühhedeelse roki soojemat laadi atmosfäär, siis bändi esimesel albumil on pigem kaasaegse post-punki ja gooti mõjutusi, mis meenutavad kohati The Soft Mooni ja She Passed Away’d. Nad on välja andnud veel kaks EP-d: tugevate folkmõjutustega Омут (2015) ja nende kõige mürarikkama ja karmima saundiga Дым (2017). 2018. aasta jaanuaris ilmus singel Stranstviya, mis on võrreldes Дым’iga naasmine aeglase ja pehme kõlaga folk-rocki juurde.

Bänd on hiljuti esinenud sellistel festivalidel nagu MENT Ljubljanas, Northern Winter Beat Taanis ja Pop-Kultur Fest 2017 Berliinis, kus nad andsid avapaugu teiste seas ka näiteks bändidega Oranssi Pazuzu ja IDLES. Nad on üles astunud ka Tallinn Music Weekil, pärast mida kirjeldas Richard Foster nende kava kui “the most impossible set, stuffed full of sounds you’d think no-one could dare plunder. Amon Duul II’s Yeti work outs? Bauhaus? Swell Maps? Siouxsie? All present and correct, and mixed up like worn clothes on a teenager’s bedroom floor.”

Lucidvox - He xoди