Kuudes Silmä

KUUDES SILMÄ

Kuudes Silmä on üks Soome gooti roki ja post pungi uue ärkamise eestvedajatest. Kuigi nende lood on soome keeles, kuulub bändi looming varmalt globaalse post punk undergroundi hulka. Kuudes Silmä asutati 2009. aastal Berliinis ning on sellest saati tuuritanud Euroopas, USA-s ja Venemaal.

Kuudes Silmä punk juured on valjult esindatud. Juhukuulajale seostub post punk tavaliselt süntesaatori tuttava retro saundiga või puhta ja sünge vokaaliga, mis laulab esteetilistematel teemadel kui eluraskuste käes toores vaevlemine. Kuudes Silmä säilitab selle sama tuttava sündi meloodia, kuid seejuures ei lähe käreduse saamiseks industriaalisemaks nagu The Soft Moon, vaid segab seda karmima pungist mõjutatud vokaali, riffide ja trummidega.

Nende esimene kolmelooline EP 7" ilmus 2012, aasta hiljem ka esimene täispikk album nimega LP. Järgneval aastal peale LP-d (2013) anti välja nende loomingut ka Californias tegutseva DIY zine/raadiojaama kogumikalbumil Sound the Alarms!! (2014) ning koos Soome hardcore punk bändiga Maailmanloppu split albumil Split-7". Kuudes Silmä muusika muutus järgneva EP Kuolemaa 7" (2016) ja teise LP-ga Pelko (2017) pehmemaks ja meloodilisemaks, kuigi mitte nii oluliselt, et võiks rääkida mingist põhjalikust stiilimuutusest. Seetõttu on nii vanemad kui ka uuemad lood head valikud end bändi muusikaga kurssi viimiseks.

Kuudes Silmä - Kuolemaa