Festival Skeneraator toob Peipsi äärde 21. sajandi alternatiivse raskeroki

Festival Skeneraator toob Peipsi äärde 21. sajandi alternatiivse raskeroki

Tartumaal Peipsiääre vallas Ranna puhkebaasis toimub sel aastal neljandat korda raske rokkmuusika festival Skeneraator. Metalse pungi, stonerrock’i, industrial’i, doom’i, psühhedeelse roki ja mõnede teiste stiilide kaasaegne generaator töötab Peipsi läänekaldal 16. kuni 18. augustini.

Kokku astub lavale 13 bändi Eestist, Soomest, Lätist ja Ukrainast. Rõhku on pandud sellele, et muusika oleks alternatiivne, aga samas ka kvaliteetne. Võrreldes eelnevate aastatega on festivali tänavu rohkem reklaamitud nii Lätis kui ka Soomes, kus vastavates skeenedes üritust juba tuntakse.

Festivalil avaldas soovi esineda koguni 62 ansamblit. «Meil oli keeruline otsustada, keda võtta, keda jätta. Nii kahju oli bändidele öelda ei. Ka minu osad lemmikud pidid jääma ukse taha,» tõdes Skeneraatori peakorraldaja Sander Luuk. «Ka siis kui ma poleks korraldaja, läheks ma kindlasti vaatama Ukraina kahurväge Somali Yacht Club, Kaiserit, kes on juba korra Tartus käinud ja muidugi 4Dots on omaette täiesti ulme,» jagas ta soovitusi.

Luugi sõnul on neid kodumaiseid bände, kes on head, sel aastal Eesti eri festivalidel juba palju näha olnud. Just seetõttu esinevad Skeneraatoril Eestist vaid Talbot ja Ocean Districts ning valdavas ülekaalus on hoopistükkis Soome bändid. Koos nendega on oodata ka lahetaguseid külalisi. Põhja-Helsingist ehk Tallinnast toob publiku kohale koguni spetsiaalne festivalibuss.

Piletit on võimalik soetada eelmüügist festivali kodulehelt või ürituselt koha pealt. Reedel avanevad festivali väravad kell 18:00. Kaasa on lubatud võtta oma sööki ja jooki, kuid klaastaara pole lubatud. Üritust toetab Eesti Kultuurkapital.

Täpsema info piletite, transpordi, programmi ja toitlustuse kohta leiate festivali kodulehelt ja Facebookist. Jälgida tasub ka Instagrami.