Estoner

ESTONER

Et kirjeldada Estoneri muusikat, tuleks esmalt täpsustada, millisest ajastust me räägime. Varsti 10-aastaseks saav praegune Estoner ehk siis Estoner 4, on žanrite segu stoner metalist, psühhedeelia ja ekstreem-metali elementidest. Säilitades varasemate aastate psühhedeelset helikeelt ja tugeva kajaga vokaali, on bänd end siiski kindlalt viinud tumedama muusika lainele.

Nende muusika on pidevas liikumises - vana ei korrata ja iga albumiga leiutatakse end uuesti. Samal ajal säilivad siiski ka tuttavad elemendid, nagu neile omane eriliselt välja peetud atmosfäärilisus või raske kajaga vokaal, mis võib olla nii pehme kui karm, ilma et kunagi ebaloomulikult esiletükkiv oleks.

Estoner on välja andnud kaks täispikka albumit. Neist esimesel, “The Stump Will Rise” (2012) laulab endine frontman Corey Tomlins. Albumi atmosfäär on mõnes kohas parajalt sludge’ine ja tume, kuid üldjoontes rõõmsakõlaline ja psühhedeelne. Silmatorkav muutus tuli frontmani vahetusega teisel albumil “Lennud Saatana Dimensioonis” (2016). Kristian Vallikivi madalam hääl, eestikeelne lüürika ning bändi raskem ja doomisem saund tehti plaadiks väike-leibeli Golem alt. Albumile loodi ka täispikk spetsiaalselt iga lugu saatev video.

Estoner - Hüvasti, Kosmiline Monoliit