Velns Viņu Zin

VELNS VIŅU ZIN

Velns Viņu Zin on Riiast pärinev post-metalit viljelev kolmik. Nad tulid kokku 2016. aasta lõpus ning on juba pärjatud mitme auhinnaga, näiteks parima uue bändi tiitel 2018. aastal alternative.lv poolt ning Kuldse Mikrofoni auhind parima rock- ja metalalbumi eest 2019. aastal.

Meie lõunanaabrid on tõusvad tähed, kolmik koosneb trummarist (Normans), bassistist (Kristaps) ja kitarristist (Didzis). Nende muusika viib kuulajaskonna sügavasse, peaaegu transtsendentsesse meelteseisundisse oma muusikalise minimalismi rahulikkusega. Tunda on selgeid stoner ja black metal sugemeid, žanritega mängimine ja nende kokkusegamine on hästi läbimõeldud koos kõrbevõngetega rütmidega. Trummide, kitarri ja basskitarri ühendamisega mängib trio voolavaid ja kosmilisi helisid.

Nende debüütalbum, Posts tuli välja 2018. aasta kevadel ning pälvis eelnimetatud Kuldse Mikrofoni auhinna 2019. aastal. Lühike debüütalbum koosneb viiest palast, igal palal on oma nägu. Ansambel töötab hetkel uue albumi kallal, mis tuleb tõenäoliselt välja 2020. aastal.

Velns Viņu Zin - Akmenī kalta