Talbot

TALBOT

Talbot on kahe mehe projekt Tallinnast, kelle muusikat kirjeldatakse kui elektrooniliste/industrial mõjutustega doom metalit. Asunud 2008. aastast aktiivselt maailma vallutama, loob Talbot unikaalset helimaastikku, mis on võimas, meeleolu loov ja mürarikas ning mida kroonib paras annus psühhedeeliat.

Talboti teeb kordumatuks nende meisterlik oskus luua võimas illusioon, et tegemist vähemalt neljaliikmelise bändiga kasutades ainult trumme, basskitarri, sünti ja kahte paari häälepaelu. Magnus Andre korraga laulab, mängib sünti ja bassi ning Jevgeni Mihhailov laulab ja mängib trumme. Koos moodustavad nad ühe unikaalseima heliga bändi meie skenes, mida hindavad kõrgelt nii raskema muusika tavakuulajad kui ka muusikakriitikud. Talboti stiilis metal kannab endas ebamaist külmust, mida võib leida ka näiteks Põhjamaade elektrooniliste kollektiivide nagu näiteks Fever Ray muusikast. Talboti külmus pole aga õrn ja melanhoolne jäine liikumatus, vaid karm ja metsik lumetorm.

Bändi esimene EP Tundra lasti välja 2008. aastal. Aeglane, raiuv ja ühtlase tempoga – varasema perioodi Talboti heli kujundas rohkem death metali elementide lisamine, et endale omapärast atmosfääri luua. Nende esimene LP EOS (2010) astus juba sammu nende kaasaegsema heli suunas ning album nomineeriti EMA Aasta Metalalbumi auhinnale. Bändi teine LP Scaled (2013) arendas eelmise albumi ideid võimsalt edasi ning pälviski tol aastal Aasta Metalalbumi auhinna. Peale viieaastast pausi naases Talbot albumiga Magnetism (2018). Uuel LP-l on elektroonilised elemendid märgatavamad kui enne, samas on alles tuttav kahe eri tüüpi vokaaliga laulmine. Magnetism võeti väga hästi vastu ning bänd võitis jaanuaris 2019 taas Aasta Metalalbumi auhinna.

Talbot - Vanhalla