Somali Yacht Club

SOMALI YACHT CLUB

Somali Yacht Club on stoner rocki mängiv trio Ukrainast, Lvivist. Nad alustasid 2010. aastal jämmigrupina, millest kasvas välja püsivate liikmetega ehe kollektiiv, kelle albumid on viimaste aastatega jõudnud väga paljude kuulajateni üle maailma.

Somali Yacht Club on üks neist bändidest, millel on see seletamatu x-faktor. Nende muusikal lihtsalt on eepiline kõla, mis mässib kuulaja tugevalt enda sisse. Ühelegi elemendile eraldi osutamine ei oleks piisav. Tervik on rohkem kui tema osade summa ning ei kajaga vokaal, õrn psühhedeelne kitarr ega rütmiline bass anna edasi nende oma žanris esiletorkavat heli. See x-faktor, mis tekib nende muusikaliste elementide kombinatsioonis, muudab selle bändi albumid huvitavateks rännakuteks.

2011 andis bänd välja oma esimese EP Sandsongs. Fuzzi ja kõrbemuusikat tegev varane Somali Yacht Club on kardinaalselt erinev oma kaasaegsest versioonist, mis on keerukam, kergem ja mitmepalgelisem. Nende täispikad albumid The Sun (2014) ja The Sea (2018) on mõlemad jõudnud Youtube’is miljoni kuulamiseni. Kombineerides elemente shoegaze’ist, post-metalist ja isegi dubist – unustamata algusaegade fuzzi saundi – on need albumid albumid viinud selle bändi nime ka teisele poole ookeani.

Somali Yacht Club - Sightwaster