Ocean Districts

OCEAN DISTRICTS

Eesti instrumentaalbänd Ocean Districts teeb rasket ja progressiivset sludge elementidega post-rocki. Nende muusikat iseloomustab intensiivne ja melanhoolne atmosfäär, õhulisus ja kargus.

Ocean Districts nõuab kuulajalt kannatlikkust. Nende muusika ei ole üles ehitatud hookidele ja lõbusale keevitamisele. Lood algavad rahulikult ja muutuvad samm-sammult sügavamaks ning raskemaks. Kuulajat valmistatakse põhjalikult ette: kui lugu jõuab tempolt ja valjuselt oma tippu, on efekt seda võimsam.

Oma 2014. aastal ilmunud debüütalbumiga Expeditions lõi bänd heli, mis on nii kaalukas kui ka jõuline ja supleb sageli elegantses ilus, kuid pakub samas ka hoogsaid rusikalööke. Selle albumi edu tõi kaasa esinemised koos bändiga God Is An Astronaut Eestis ja Lätis, pika tuuri Soomes ning soojendusesinemised ansamblitele Sólstafir, Alcest ja Dirge. Nende viimane EP Doomtowns on hüpe edasi ja laiendab bändi debüütplaadilt tuttavat helipilti. EP nimi on inspireeritud tuumakatsetustest, mida Nõukogude Liit ja USA külma sõja ajal läbi viisid. Doomtowns esitab kuulajale viis laulu, mis uurivad hoolikat tasakaalu õrnade meloodiliste käikude ja räbaldunud riffide vahel, vürtsiks on aga lihaselised trummid.

Ocean Districts - Survival City