Missikisat

MISSIKISAT

Missikisat on 2015. aastal asutatud rock bänd Tamperest. Nende omapärane interpretatsioon klassikalisest- ja indie rockist, kust leiab ka progeelemente, loob eheda 80. aastate retro tunde.

Missikisat on riffe kummardavad rütmilismeloodilised volatiilsed pommid otse minevikust ja tulevikust. Bänd pakub metsikuid gruuve, keerukaid krutskitega rütme, mida ehib küündimatult kõrgel lendlev solist. Eesti kuulajale ilmselt meenutab nende muusika natuke meie nõuka rokibände, kuid meloodiast õhkavad emotsioonid on selgelt modernsemad. 70. aastate progeelemendid on tuntavad, kuid jäävad alla pigem sellest järgmise dekaadi kergele gooti atmosfäärile. Sellele bändile võiks anda eelkõige võimaluse need, kes naudivad retro saundi ilma psühhedeeliata.

Kollektiivi muusikaline looming, mis koosneb tänaseks päevaks kolmest EP-st, on orienteeritud kvaliteedile, mitte kvantiteedile. 2017. aastal ilmus Hantu Belia, millel on tugevasti iseloomu, 80. sündivaibi ja maitsekalt progelikke käike. Samal aastal ilmus ka sarnastel radadel jätkav Tiikeri. 2018. aastal välja antud Harsprånget (Koskipassio) on võrreldes eelmiste plaatidega tuntavalt õhulisem ja kergem hea tuju muusika.

Missikisat - Kuuhulluus