Kaiser

KAISER

Põhjanaabritest Kaiser on ohtralt fuzzi kasutav trio, kes suudavad ka lumetormis mandada kõrbekliimat. Alates 2013. aastast on nad mänginud aeglast ja psühhedeelset rasket stonerit, mis on arenenud tempokamaks ja meloodilisemaks kõrbesaundiks.

Kaiser kiirgab vaatamata põhjamaa päritolule intensiivset soojust. Bändi repertuaaris on võimsad mitmetahulised lood, mille vokaal meenutab nostalgiliselt Audioslave’i. Nad ei unusta end liialt ühte žanrisse ega temposse. Kui nende signatuur fuzz välja arvata, siis saab kuulaja nautida erinevaid sissejuhatusi, efekte ja lüürikat, mis toetavad ja elavdavad kompositsioone hard rockist doomini.

Nende esimene album Kaiser ilmus 2014. Täis doomiseid kitarrikäike ja fuzzi on nende lood ühtaegu rõõmsad ja hüpnootilised. Siin-seal esinevad kitarrisoolod ei lase kuulajal laisaks minna ning loode ülesehitus ei muutu üheülbaliseks. Bändi teine album 1st sound valmis 2018, mille Vegas Rock Revolution lisas ka TOP 5 tolle aasta rock-albumite nimistusse. Võrreldes Kaiseriga on see igati kahekordne plaat – nii ambitsioonilt, lugude arvult kui ta tempolt. Rakendades mitmeid efekte nii vokaalile kui instrumentidele, liikus nende helikeel eelneva albumi aeglasemast doomist kiirema fuzzi täis hard rockiliku heli poole.

Kaiser - We Bleed For This