I, Captain

I, CAPTAIN

I, Captain on psühhedeelne ja suitsune metal band, mis alustas tegevust 2014. aastal Turkus, Soomes. Neid eristab teistest kollektiividest võime muusikaliselt kokku siduda stoner metal ja psühhedeelne rock rootsikeelsete mantralaadsete lauludega ning puhta vokaaliga.

Et enamik bändist on pärit rootsikeelsest Soome osast, on enamik lauludest kirjutatud nende emakeeles. Kombates oma muusikalisi võimeid, segab I, Captain enda sõnul kokku psühhedeelset fuzz-rocki, doom ja stoner metalit. Suur osa nende muusikast on väga mantralik. Seda seetõttu, et nad kombineerivad oskuslikult mahedal häälel skandeerimise vana kooli psühhedeeliast tuntud efektidega. On äärmiselt haruldane, et et suitsust raskemuusikat tegev bänd ühildab reeglina põhjamaade folk metalist tuttava laulmisstiili oma muusikaga. Selle poolest on I, Captain hästi ebatavaline ja seda kõige paremas mõttes. Eriti selgeks saab nende erilisus siis, kui stabiilsed skandeerimise taustal võnkuvad rütmid ühtäkki kasvavad täieõiguslikeks metal lugudeks, mille mürina taustal on kuulda ka retro maiguga kosmosehelisid.

Bändi esimene EP Surf the Supernova lasti välja 2015 aastal. Albumil kuuleb raskelt fuzzi ja kiirema tempoga lugusid, millel on selge rock n’ rolli meeleolu. Nende teine EP Mantras for Mindlessness (2016), nagu nimestki juba aru saab, on samm nende kaasaegse mantraliku muusika suunas. Nende esimene LP Tiid on imeline kombinatsioon juba mainitud psühhedeeliast, doomist ja suitsusest metalist, mis oskab olla üheaegselt tagasihoidlik ja agressiivne, keerates metali intensiivsust põhja täpselt õigetes kohtades.

I, Captain - Mantra