Grave Siesta

GRAVE SIESTA

Grave Siesta on sludge’ist doomi mängiv metal bänd Helsingist, mis asutati 2010. aastal. Bändi karm helikeel teeb nad selle aasta Skeneraatoril üheks kõige raskemaks etteasteks.

Grave Siesta on üks neist bändidest, kelle muusika on aastate jooksul muutunud üpris märgatavalt ning mingit ühtset kirjeldust neist on keeruline anda. Kolme albumi jooksul on nad muutnud nii tempot kui vokaali stiili. Hiljuti on nende helikeel liikunud lähemale sludge metalile, kuid on sellegipoolest valdavalt ehitatud üles stoner riffidele. Vahetevahel on nad üllatavalt meloodilised ning leidub ka natuke power metalit meenutavaid kohti. Nende muusika on kõike muud kui stagneerunud. On selgelt kuulda, et bänd julgeb eksperimeteerida erinevate stiilide ja tempidega mitte ainult albumite vahel, vaid ka ühe albumi raames. Selles mõttes on viimane LP eriti tähelepanuväärne, sest seal vahelduvad aeglased klassikalised doomi lood death metal vokaali ja isegi aeglaste ballaadilike osadega.

2011. aastal lasi bänd välja nende esimese omanimelise albumi. Grave Siesta on aeglane stoner doom album, mida on ka iseloomustatud järgnevalt: “nende mitmepalgeline looming kaasab parimaid elemente Saint Vituse ja Reverend Bizarre´i doom-metalist, Downi stoner´ist ning Celtic Frosti vanakooli primitiivsusest”. Bändi teine album Piss and Vinegar (2015) on võrreldes debüüdiga muusikaliselt mitmekesisem ning sinna on lisandunud ka kurguvokaal ja näpuotsaga rock ‘n rolli. Grave Siesta kolmas ja viimane album Voidward Spin (2019) on jätnud aeglased rifid ja puhta vokaali tahaplaanile ning otsustanud kiirema tempo ja sludge’i saundi kasuks.

Grave Siesta - Pile Of Tongues