Eschatos

ESCHATOS

Eschatos on Riiast pärinev eksperimentaalset black metalit viljelev kollektiiv, kes on kuulus oma kummitama jäävate etteastete ja oma žanrile ebahariliku lähenemise tõttu.

Eschatos'es on kokku saanud muusikud Läti underground bändidest Wagars, Protean, 9Horizon ja rahvusvahelistest projektidest Pulse of Nebulae ja Black Earth Black Sky.

On hämmastav, kuidas “proge” muutub head ja huvitavat tähistavaks žanriks, kui see on kokku pandud mõne ekstreemse metali alaliigiga. Eschatos on järjekordne näide sellest omapärasest nähtusest. Just sel momendil, kui sulle tundub, et said neile pihta, muudavad nad oma tooni täielikult. Sellegipoolest säilitab Eschatos oma stiililist kandepinda, mis kannab kuulaja sujuvalt ühest muutusest teise. Juba ainuüksi selle eest, kuidas neil õnnestub liikuda tumeda ambienti juurest vanakooli punk mõjutustega trummideni, väärib see bänd tähelepanu.

Eschatos asutati aastal 2012, pärast mida on nad produtseerinud, salvestanud ja iseseisvalt välja lasknud kaks täispikka albumit: "Hierophanies" (2013) ja "The Grand Noir" (2015). 2017. aasta talvel lasi grupp välja EP nimega "Mære". Nende kõik albumid on pälvinud kriitikute heakskiitu rahvusvaheliselt tuntud blogides ja väljaannetes nagu Decibel Magazine, Angry Metal Guy, Distorted Sound Magazine. Esimesed kaks albumit taas-väljastasid USA plaadifirmad Tridroid ja Starwolf Records piiratud väljaande kassettidena. "The Grand Noir" vinüül valmis aga koostöös USA plaadifirmaga Flesh Vessel.

Eschatos - Sterile Nails and Thunderbowels (by Silencer)