Craneium

CRANEIUM

Otse Soome piiblivööndist tuleb Skeneraatorile omanäoline stoner rock bänd Craneium. Nüüdseks pea 10 aastat tegutsenud kollektiiv interpreteerib oma žanrit eriskummaliselt ja originaalselt, mis väärib kõigilt muusikahuvilistelt vähemalt korra kuulamist.

Craneium on agro! Kui stoner rock on reeglina soe ja psühhedeelne, siis selle bändi muusikast pritsib sellist energiat, mida ootaks mõnelt noorelt punk bändilt. See pole Sabbathi moodi doom ega drooni mõjutustega mürin. Craneium on täiesti omamoodi. Nende muusikal on desert rocki elemente, kuid aja möödudes on see vaheldunud pungi, melanhoolse rocki ja stoner doomiga. Näiteks on uuemates lugudes kohati Placebot meenutavaid käike. Selles bändis on lootusetut ärevust ja nad veavad selle stiilselt välja.

Nende esimene EP The Slowerdrive Tapes (2013) on ohtrate punk mõjutustega vihane muusika. Peale singlit The Gnome, ilmus nende esimene LP Explore the Void (2015), mis on juba rafineeritum ja tuttavam stoner. Sellegipoolest ei läinud nad oluliselt soojemaks ega pehmemaks, vaid säilitasid jõulised mürarokki meenutavad rifid. Nende viimane album The Narrow Line on melanhoolne alt rocki elementidega kõrbemuusika, mis kompab julgelt oma žanri piire.

CRANEIUM - Manifest